Darmowa
WYCENA
dokumentów

Angielski w biznesie

2019-07-11 Protlumaczenia

Dlaczego tak ważny jest angielski w biznesie?

Angielski to jeden z tych języków, bez którego współczesny świat nie mógłby się obyć. Mowa ta stanowi pomost, który usprawnia komunikację pomiędzy ludźmi z różnych krajów. Podług klasyfikacji portalu Ethnologue.com angielskim posługuje się prawie miliard mieszkańców naszej planety.

Statystyki te są jednak mocno zaniżone, gdyż obejmują jedynie mieszkańców Państw, w których mowa Szekspira uznawana jest za urzędową. Tymczasem podstawowe zwrotu w języku synów Albionu zna prawdę każdy. „Ok”, „good morning” czy choćby „good bye” dołączyły do kanonu słów powszechnie używanych przez większość osób na całym świecie. Ale angielski oprócz powszechnych zastosowań używany jest także w biznesie. Firmy z prawie wszystkich państw posługują się nim w celu:

Angielski w biznesie. Do jakich celów wykorzystywany jest angielski ?

  • Ekspozycji swojej oferty marketingowej – reklama jest dźwignią handlu. Bez dobrze przygotowanej oferty nie mamy co liczyć na przypływ nowych klientów czy ekspansję swojego przedsiębiorstwa. W sytuacji kiedy rodzimy rynek to za mało, warto pomyśleć o obraniu kierunków zagranicznych. W takiej sytuacji nie obejdziemy się bez skorzystania z różnorakich zastosowań języka angielskiego. Będzie on użyty do przygotowania: lokalizacji strony WWW, oferty marketingowej oraz maili kierowanych do kooperantów.
  • Wdrażania nowych rozwiązań – stare przysłowie mawia że: „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Taki stan rzeczy warto zgłębić nieco szerzej. Podmioty, które nie inwestują w swój rozwój z czasem przegrywają walkę o swoich odbiorców. W miarę upływu czasu ich klienci są przejmowanie przez firmy, które stale się rozwijają. Kuźnią pomysłów przy wdrażaniu nowych rozwiązań są pomysły z zagranicy. Większość z nich jest spisana w języku angielskim. Możemy zapoznać się z nimi samodzielnie lub skorzystać z usług biura tłumaczeń.
  • Usankcjonowania powziętych zobowiązańangielski używany jest także do przygotowania umów znajdujących zastosowanie w handlu zagranicznym, przetargach czy przy okazji robót budowlanych. W sytuacji, gdy w grę wchodzą miliony warto zadbać o to, aby tekst, który w nim sporządzono był poprawny pod kątem merytorycznym. Często bowiem zdarzają się sytuacje, że niejednoznaczne określenia mogą wywołać niepotrzebne spory. W przygotowaniu potrzebnych tłumaczeń, każdemu z Państwa mogą pomóc Protlumaczenia.
Angielski w biznesie
Angielski w biznesie

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz