Darmowa
WYCENA
dokumentów

Ile czeka się na tłumaczenia ?

2021-01-08 Protlumaczenia

Wiele osób zadaje nam pytania, ile czeka się na tłumaczenia. Nie ma w tym nic dziwnego skoro są one nieraz potrzebne „od ręki”. Pilne sprawy służbowe, czy osobista mogą się okazać niemożliwe do rozwiązania skoro brakuje niezbędnych przekładów.

Jeśli więc zaistnieje u Państwa konieczność zlecenia translacji to warto wiedzieć, czego się można spodziewać. Termin realizacji tłumaczenia zależy od wielu czynników. Wpływ na niego ma przede wszystkim: rodzaj przekładu, jego objętość, a także potencjał kadrowy danego biura tłumaczeń. W naszej firmie przykładowy czas oczekiwania na tłumaczenia przedstawia się następująco:

Ile czeka się na tłumaczenia ? Terminy realizacji tłumaczeń

  • Tłumaczenia standardowe – aby odpowiedzieć na pytanie, ile czeka się na tłumaczenia warto rozpocząć rozważania od przekładów standardowych. Są one najbardziej popularne i wiele osób poszukuje ich niemal każdego dnia. Dobrym przykładem są tutaj lokalizacje dokumentów samochodowych i zaświadczeń. Przekłady z najpopularniejszych języków  takich jak angielski, niemiecki, czy rosyjski wykonywane są w przeciągu 1 dnia roboczego. Na translacje z norweskiego, niderlandzkiego, czeskiego, duńskiego czy szwedzkiego czeka się 2 – 3 dni robocze.
  • Tłumaczenia techniczne – kwestia tego, ile czeka się na tłumaczenia techniczne nie jest do końca jednoznaczna. W przypadku tego rodzaju przekładów główną rolę odgrywa stopień skomplikowania tekstu oraz ilość stron, które mają zostać przełożone na dany język. W wielu przypadkach może się okazać, że będzie to nawet 7 dni lub więcej. Mniej optymistyczny wariant wchodzi w grę, o ile tłumaczenie dotyczy niepopularnych dziedzin, w których trudno o biegłego specjalistę. Ogólnie rzecz ujmując łatwiej będzie przygotować przekłady informatyczne od translacji z zakresu przemysłu ciężkiego.
  • Tłumaczenia medyczne – zdrowie, co wielokrotnie podkreślamy jest jednym z naszych najcenniejszych atrybutów. Czasami, aby o niego zadbać konieczne jest wykorzystanie tłumaczeń. Dzieje się tak przeważnie w sytuacji kiedy zachorujemy zagranicą, a korzystamy z opieki medycznej w kraju. Z uwagi na fakt, że wiemy jak istotne są tego rodzaju przekłady to staramy się traktować je priorytetowo. Biuro tłumaczeń stara się, aby docierały one do Państwa w przeciągu maksymalnie 5 dni roboczych.

 

Ile czeka się na tłumaczenia ?
Ile czeka się na tłumaczenia ?

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz