Darmowa
WYCENA
dokumentów

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów ?

2021-01-10 Protlumaczenia

Jaki jest koszt tłumaczenia dokumentów?

Dużo osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje tłumaczenie dokumentów. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro planowanie budżetu jest niezbędne do kontroli nad wydatkami.

Niezależnie od tego czy sami mamy potrzeby tłumaczeniowe, czy przekładów potrzebuje nasza firma zawsze rodzą się obawy o pieniądze. A te jak wiadomo choć nie są najważniejsze, to chcemy ich zawsze wydać jak najmniej.  Rzadko kiedy wiadomo od razu jaką dokładnie kwotę przyjdzie nam zapłacić w biurze tłumaczeń. Ciężko jest dokonywać wyceny na przysłowiowe oko. Warto jednak wiedzieć z czego wynikają stawki tłumaczeniowe tak, aby znać przedział cenowy, w którym będziemy się poruszać. Na końcową cenę tłumaczenia wpływa zatem przede wszystkim:

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów ?

  • Rodzaj tłumaczenia – pytanie o to, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów należałoby rozszerzyć o typ przekładu. Z natury tłumaczenia przysięgłe są droższe od zwykłych, a wynika to przede wszystkim z tego kto je wykonuje i ile mogą zawierać znaków ze spacjami. Objętość jednej strony translacji poświadczonej zajmuje 1125 znaków ze spacjami i jest określona przepisami. W przypadku tłumaczeń zwykłych to biuro ustala jaki limit będzie w nim obowiązywać. W tym wszystkim jest jednak mały haczyk. W momencie gdy tłumaczenie przysięgłe ma np. 1400 znaków to zapłacimy nie jak za jedną stronę z „małym haczykiem”, a jak za dwie.
  • Kierunek tłumaczenia – wydawałoby się, że tłumaczenia przysięgłe powinny mieć te same ceny niezależnie od języka. W końcu osoby, które je wykonują musiały zdobywać swoje kompetencje tak samo długo. Niestety dla wielu z nas nie jest to prawdą. Na rynku tłumaczeń działają te sama prawa popytu i podaży, co powoduje że koszt tłumaczenia zależny jest także od języka. Droższe są translacje języków skandynawskich, holenderskiego i np. czeskiego, a tańsze niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego.
  • Terminu wykonania – jeśli nie chcemy zamartwiać się tym ile kosztuje tłumaczenie dokumentów to warto szybciej zlecić dany przekład. Usługi ekspresowe są zazwyczaj droższe, podobnie jak i w innych branżach. Nie warto więc czekać do ostatniego momentu i dostarczyć swoje zlecenie do wybranego usługodawcy. Jeśli do punktu stacjonarnego jest Państwu nie po drodze to warto skorzystać z tłumaczeń online. W dzisiejszych czasach są one standardem.

 

Ile płaci się za tłumaczenia dokumentów ?
Ile płaci się za tłumaczenia dokumentów ?

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz