Darmowa
WYCENA
dokumentów

Jak najszybciej uzyskać tłumaczenia ?

2020-10-05 Protlumaczenia

Wiele osób zastanawia się jak najszybciej uzyskać tłumaczenia. Nie ma w tym nic dziwnego skoro są one nieraz potrzebne „na wczoraj”. Konieczność przedstawienia dokumentów przyszłemu pracodawcy, perspektywa lukratywnego biznesu czy inne nieprzewidziane wydarzenia to tylko niektóre z okoliczności, które potwierdzają taki stan rzeczy.

Nie zawsze jednak wykonanie przekładów jest możliwe „od ręki”. Tłumacze i biura tłumaczeń mają z reguły napięty terminarz, a próba znalezienia w nim luki graniczy z niemożliwością. Istnieją jednak sposoby, aby odwrócić niesprzyjające okoliczności i cieszyć się translacjami na czas. Wiele zależy tutaj od Państwa. Do kluczowych w kwestii w tej materii zaliczyć możemy:

Jak szybko otrzymać potrzebne tłumaczenia ? Szybkie tłumaczenia online.

  • Wybranie odpowiedniego zakresu materiału – aby odpowiedzieć na pytania jak najszybciej uzyskać tłumaczenia trzeba wiedzieć jaka partia materiału będzie Państwu niezbędna. W tym celu warto zapytać strony oczekującej przekładów o jej wymagania. Często okazuje się bowiem, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Z reguły cechy absolutnego „must have” wykazują jedynie niektóre dokumenty. Całą resztę można dostarczyć później.
  • Dostarczenie plików w wersji edytowalnejbiura tłumaczeń, takie jak nasze, pracują głównie na podstawie cyfrowych kopii dokumentów. Z reguły przyjmują one postać PDF. Po otrzymaniu tego rodzaju plików należy je przetworzyć i sprowadzić do postaci edytowalnej. Każda z tych czynności zajmuje sporo czasu, zwłaszcza przy większym objętościowo materiale. Jeśli więc posiadacie Państwo „doc’i”, „docx’y” czy „rtf-y” to prześlijcie je do nas wraz ze skanami. Niezależnie od tego czy posiadają one pieczęcie, czy  inne adnotacje to i tak będą pomocne w procesie tłumaczeniowym.
  • Nakierowanie na odpowiedni zakres słownictwa – użycie fachowej terminologii jest nieodzowną częścią dobrze wykonanych przekładów specjalistycznych. W zależności od dziedziny nie jest to jednak proste i tak oczywiste jak w przypadku tłumaczeń noszących miano powszechnych. Bardzo często okazuje się, że nasi klienci dysponują jednak materiałami, które pozwalają rozwiać pojawiające się wątpliwości. Artykuł prasowy, prezentacja multimedialna czy też katalog produktów znacznie przyspieszą pracę nad Państwa dokumentacją, pomagając w doborze słownictwa.

 

Jak najszybciej uzyskać tłumaczenia ?
Jak najszybciej uzyskać tłumaczenia ?

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz