Darmowa
WYCENA
dokumentów

Jakie są ceny tłumaczeń ?

2020-12-02 Protlumaczenia

Wiele osób zastanawia się jakie są ceny tłumaczeń. Nie ma w tym nic dziwnego skoro tego typu usług nie zamawia się każdego dnia. Problem z ustaleniem budżetu na usługi językowe mają nie tylko osoby prywatne, ale również firmy.

W tej kwestii nie pomagają również informacje, które można znaleźć w Internecie. I choć ze względów praktycznych nie będziemy w stanie podpowiedzieć Państwu ile będziecie musieli wydać na usługi wybranego językowca to postaramy się podać średni koszt przygotowania 1 strony rozliczeniowej. W zależności od kierunku tłumaczeń przedstawia się on następująco:

Jakie są ceny tłumaczeń ? Przegląd stawek tłumaczeniowych.

  • 30 PLN – 50 PLN – odpowiedź na pytanie jakie są ceny tłumaczeń warto rozpocząć od przedstawienia najpopularniejszej grupy przekładów. Tworzą ją tłumaczenia rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego. Grono specjalistów w zakresie wyżej wymienionych mów składa się z tłumaczy przysięgłych oraz osób, które choć nie mają uprawnień to doskonale posługują się wyżej wymienionymi językami. Z racji dość dużej ilości filologów omawiane translacje należą do najtańszych. W ślad za powyższym nie jest również trudno o znalezienie osoby, która wspomoże Państwa językowo.
  • 60 PLN – 90 PLN – drugą grupę tłumaczeń tworzą mniej popularne języki w skład których wchodzą między innymi szwedzki, niderlandzki, holenderski, czeski oraz norweski. Z uwagi na mniejszą dostępność tłumaczy ich usługi są droższe od przekładów z pierwszego koszyka i oscylują wokół 75 PLN za jedną jednostkę rozliczeniową. Wiele biur tłumaczeń (w tym nasze) oferuje jednak rozliczne rabaty, które potrafią obniżyć koszt tłumaczenia nawet o 30 %.
  • 100 PLN – 150 PLN – aby dokładnie stwierdzić jakie są ceny tłumaczeń nie sposób pominąć języków na które jest tak mniejszy popyt jak i podaż. Mowa tutaj przede wszystkim o fińskim, chińskim czy też arabskim. Przekłady z polskiego na jeden z wspomnianych wcześniej języków i odwrotnie są nieco droższe i trudniej jest je zamówić. Najlepszym sposobem na zdobycie potrzebnych przekładów jest więc skorzystanie z usług firmy językowej, która dysponuje kontaktem do odpowiednich filologów.

 

Jakie są ceny tłumaczeń językowych ?
Jakie są ceny tłumaczeń językowych ?

 

Trudno jest jednoznacznie ocenić jakie są ceny tłumaczeń. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim właściwości języka jako naszego sposobu komunikacji. W każdym przypadku warto wiec wysłać dokumenty do darmowej wyceny i poczekać na odpowiedź. Tylko wtedy dowiecie się Państwo, jakie nakłady trzeba ponieść, aby otrzymać niezbędny przekład.

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz