Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia marketingowe

2019-03-11 Protlumaczenia

Jaką rolę odgrywają tłumaczenia dla marketingu?

Marketing to jeden z tych obszarów działalności przedsiębiorstwa, którego nie da się dziś pominąć. W dobie wszechobecnej konkurencji reklama jest niezbędna do powiększania sprzedaży lub utrzymania jej na satysfakcjonującym poziomie. Wiele firm prześciga się w jej uskutecznianiu. W świecie realnym oraz online mamy do czynienia z różnymi przejawami prób dotarcia do docelowego odbiorcy.

W spotach telewizyjnych biorą udział gwiazdy z pierwszych stron gazet, a na portalach społecznościowych organizowane są różnego rodzaju akcje, których zadaniem jest wyróżnienie danego podmiotu z tłumu. W zglobalizowanym świecie nie sposób nie dostrzec tych aspektów. Coraz częściej dotyczą one również klientów spoza rodzimych rynków. Marki, które chcą skutecznie zaistnieć w dzisiejszej rzeczywistości ubiegają się również o nabywców z zagranicy. W sukurs ich potrzebom przychodzą tłumaczenia. To dzięki nim chwytliwe hasła i slogany reklamowe transponowane są na obce mowy. Ten swoisty nośnik Państwa przekazu handlowego najsilniej objawia się w:

Tłumaczenia marketingowe. Nowoczesny marketing potrzebuje tłumaczeń.

  • Tłumaczeniach stron WWW – wiele osób rozpoczyna dzień od otworzenia przeglądarki na posiadanym przez siebie smartfonie. Mało kto bowiem jest na tyle silny, że nie zareaguje na otrzymane pushe, wiadomości od znajomych czy maile, o których przyjściu powiadomił nas ekran danego urządzenia. Internet to także miejsce poszukiwań towarów oraz usług. W sieci wybieramy buty, odcienie farb do malowania pokoju oraz wczytujemy się w parametry pojazdu, który chcemy nabyć. Coraz częściej nasze poszukiwania oscylują wokół podmiotów spoza kraju. Czynnikiem, który może nas zachęcić do określonego zachowania jest możliwość przeczytania ich oferty w języku polskim. Nie trzeba więc nikogo przekonywać, że w sytuacji gdy będziemy chcieli coś sprzedać pomocne okażą nam się tłumaczenia. We współczesnym świecie będą one zachętą dla potencjalnych konsumentów.
  • Tłumaczeniach folderów reklamowych i ulotek – udział w targach jest dla wielu podmiotów szansą na poszerzenia kręgu nabywców. Na tego typu event nie powinniśmy się jednak udawać z tzw. „pustą ręką”. Odpowiednie przygotowanie się może wspomóc nas w pozyskaniu nowych kontrahentów. Warto o tym pamiętać planując swój budżet reklamowy i zabezpieczyć odpowiednie środki na przygotowanie koniecznych translacji. Protlumaczenia.pl zachęcają Państwa do bezpłatnych konsultacji, mających na celu rozeznanie Waszych bieżących potrzeb językowych.
Tłumaczenia marketingowe
Tłumaczenia marketingowe

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz