Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Bielsko-Biała

Tłumaczenia Bielsko-Biała to nasza oferta przynależna do serwisu obejmującego większość miast w kraju. W obrębie naszego  serwisu przygotujemy Państwu przekłady zwykłe, poświadczone i specjalistyczne. Zapraszamy Państwa do przesyłania dokumentów za przyczyną maila i możliwości systemu Android. Jesteśmy do Waszych usług przez 365 dni w roku. Zapewniamy bezpłatne wyceny kosztów wykonania przekładu.  Na każdą wiadomość udzielimy odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Biuro tłumaczeń online to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Bielsko-Biała

Tłumaczenia Bielsko-Biała
Tłumaczenia Bielsko-Biała

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, jaki posiada w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, poparte wieloma latami działalności. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz również przygotowane w sposób poprawny merytorycznie i nienaganne wizualnie. Zachęcamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Bielsko-Biała – notatka z Wikipedii:

Bielsko-Biała (cz. Bílsko-Bělá, niem. Bielitz-Biala) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a także głównym miastem aglomeracji bielskiej i centralnym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego.

Bielsko-Biała formalnie powstało 1 stycznia 1951 r. z połączenia położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z przełomu XIII i XIV wieku oraz małopolskiej Białej założonej w końcu XVI wieku. W latach 1975–1998 miasto było stolicą województwa bielskiego.

Bielsko-Biała pełni funkcję głównego ośrodka administracyjnego, przemysłowego, handlowo-usługowego, akademickiego, kulturalnego i turystycznego obszaru śląsko-małopolskiego pogranicza nazywanego często potocznie Podbeskidziem. Jest jednym z lepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski (m.in. ok. 2% bezrobocia). Stanowi także ważny w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy. Miasto jest członkiem m.in. Związku Miast Polskich.

Według danych z 30 czerwca 2018 r. Bielsko-Białą zamieszkiwało 171 277 mieszkańców (22 miejsce w Polsce). Powierzchnia miasta wynosi 124,51 km² (19. miejsce w Polsce) i dzieli się ono formalnie na 30 osiedli (jednostek pomocniczych gminy).

Bielsko-Biała – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz