Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Cieszyn

Tłumaczenia Cieszyn to nasza propozycja przynależna do serwisu obejmującego większość miast w Polsce. W obrębie naszego  serwisu dostarczymy Państwu przekłady zwykłe, przysięgłe i techniczne. Zachęcamy osoby prywatne oraz firmy do dostarczania nam dokumentów za przyczyną poczty elektronicznej i aplikacji Android. Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez cały tydzień. Zapewniamy niezobowiązujące wyceny kosztów przygotowania tłumaczenia.  Na każdą wiadomość odpowiemy w ciągu jednego dnia. Biuro tłumaczeń online to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Cieszyn

Tłumaczenia Cieszyn
Tłumaczenia Cieszyn

 

Zachęcamy do skorzystania z propozycji na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, który ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, poparte wieloma latami działalności. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz także przygotowane w sposób poprawny merytorycznie i estetyczne wizualnie. Zapraszamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Cieszyn – notatka z Wikipedii:

Cieszyn (cz. Těšín, niem. Teschen, łac. Tessin) – miasto w południowej Polsce przy granicy z Czechami, w województwie śląskim, siedziba władz powiatu cieszyńskiego.

Dzieje Cieszyna sięgają IX w. i wiążą się z grodem słowiańskiego plemienia Golęszyców. Cieszyn otrzymał prawa miejskie pomiędzy 1217 a 1223 rokiem. Od końca XIII w. było ono centrum Księstwa Cieszyńskiego.

Współczesne administracyjne pojęcie „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części, będącego pod względem przestrzennym i społecznym, jedną całością, ośrodka miejskiego, którego część lewobrzeżna należy do Czech i nosi oficjalną nazwę Czeski Cieszyn. W przeciwieństwie do Czeskiego Cieszyna, dzielnice prawobrzeżne są dzisiaj jednolite etnicznie – ponad 96% ludności deklaruje narodowość polską. Charakterystyczna jest natomiast różnorodność religijna z wyznaniami rzymskokatolickim i luterańskim jako dominującymi.

Według danych na 31 grudnia 2017 r. polski Cieszyn liczy 34 876 mieszkańców, jego powierzchnia wynosi natomiast 28,61 km². Wspólnie obie części miasta zamieszkiwane są przez 59,5 tys. osób i zajmują 63 km².

Cieszyn – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz