Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Kalisz

Tłumaczenia Kalisz to nasza propozycja przynależna do serwisu obejmującego większość ośrodków miejskich w Polsce. W obrębie naszego  serwisu dostarczymy Wam translacje zwykłe, uwierzytelnione i specjalistyczne. Zachęcamy Państwa do dostarczania nam papierów za przyczyną poczty elektronicznej i oprogramowania Android. Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez 365 dni w roku. Gwarantujemy darmowe kalkulacje kosztów wykonania przekładu.  Na każdą wiadomość odpowiemy w ciągu jednego dnia. Nasza firma to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Kalisz

Tłumaczenia Kalisz
Tłumaczenia Kalisz

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, jaki ma w tej branży ogromne doświadczenie, poparte wieloma latami pracy. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz także zrealizowane w sposób poprawny merytorycznie i nienaganne wizualnie. Zapraszamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Kalisz – notatka z Wikipedii:

Kalisz (stgr. Καλισία, łac. Calisia, jid. ‏קאַליש‎) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, jeden z dwóch głównych ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; siedziba kurii diecezji kaliskiej.

Od 1314 do II rozbioru Polski Kalisz był stolicą województwa kaliskiego. Od XVI wieku do pierwszej połowy XVIII wieku był miejscem obrad sejmików elekcyjnych województwa kaliskiego. Następnie został stolicą departamentu kaliskiego w Księstwie Warszawskim, w Królestwie Polskim stolicą województwa (do 1837), później (w latach 1837–1845 i 1867–1918) stolicą guberni. W latach 1975–1998 był stolicą województwa kaliskiego.

Kalisz, według danych GUS z 31 grudnia 2019, liczy 100 246 mieszkańców. Miasto stanowi ważny ośrodek kulturalny – znajdują się w nim teatry, muzea, filharmonia, liczne galerie i organizowane są festiwale.

Patronem Kalisza jest św. Józef. Święto miasta obchodzone jest 11 czerwca.

Kalisz – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz