Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Przemyśl

Tłumaczenia Przemyśl to nasza oferta należąca do serwisu obejmującego większość ośrodków miejskich w kraju. W obrębie naszego  serwisu wykonamy Państwu przekłady zwykłe, przysięgłe i techniczne. Zapraszamy osoby prywatne oraz firmy do dostarczania nam papierów za przyczyną maila i oprogramowania Android. Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez 365 dni w roku. Zapewniamy niezobowiązujące kalkulacje kosztów przygotowania translacji.  Na każdą wiadomość odpowiemy w ciągu jednego dnia. Nasza firma to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Przemyśl

Tłumaczenia Przemyśl
Tłumaczenia Przemyśl

 

Zapraszamy do skorzystania z propozycji na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, który posiada w tej branży duże doświadczenie, poparte wieloma latami pracy. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz również zrealizowane w sposób poprawny merytorycznie i doskonałe wizualnie. Zachęcamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Przemyśl – notatka z Wikipedii:

Przemyśl (łac. Premislia, ukr. Перемишль, jid. ‏פשעמישל‎) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, położone nad Sanem przy ujściu Wiaru.

Według danych GUS z 31 grudnia 2019 Przemyśl liczył 60 689 mieszkańców.

Przemyśl był miastem królewskim I Rzeczypospolitej i stolicą ziemi przemyskiej wchodzącej w skład województwa ruskiego. Był miastem stołecznym starostwa przemyskiego w drugiej połowie XVI wieku. W czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Przemyślu mieściła się kasa szafarzy podatków dla Rusi. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę od 23 grudnia 1920 do 18 sierpnia 1945 znajdował się na terenie województwa lwowskiego. Od 1945 do 1974 wchodził w skład województwa rzeszowskiego. W latach 1975–1998 siedziba władz województwa przemyskiego.
Przemyśl to znaczący węzeł komunikacyjny – trasa międzynarodowa E40, przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, duża, graniczna stacja kolejowa (Przemyśl Główny). Miasto jest siedzibą kilku instytucji o znaczeniu ponadlokalnym: podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, urzędu celno-skarbowego, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, archiwum państwowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W 2018 r. zespół staromiejski Przemyśla oraz kompleks Twierdzy Przemyśl zostały wpisane na listę pomników historii.

Miasto posiada kilka muzeów, m.in. Muzeum Archidiecezjalne (zał. 1902) oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (zał. 1909).

Przemyśl – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz