Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Słupsk

Tłumaczenia Słupsk to nasza propozycja należąca do serwisu obejmującego większość ośrodków miejskich w kraju. W obrębie proponowanego  serwisu przygotujemy dla naszych klientów translacje zwykłe, poświadczone i techniczne. Zachęcamy osoby prywatne oraz firmy do przesyłania dokumentów za pośrednictwem maila i aplikacji Android. Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez cały tydzień. Zapewniamy bezpłatne wyceny kosztów wykonania przekładu.  Na każdą informację otrzymaną za pośrednictwem sieci odpowiemy w ciągu 24 godzin. Protlumaczenia.pl to najlepszy partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Słupsk

Tłumaczenia Słupsk
Tłumaczenia Słupsk

 

Zachęcamy do skorzystania z propozycji na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, jaki ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, poparte wieloma latami działalności. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz również zrobione w sposób poprawny merytorycznie i doskonałe wizualnie. Zapraszamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Słupsk – notatka z Wikipedii:

Słupsk (niem. Stolp, wym. [ʃtɔlp]; kaszub. Stôłpsk) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, siedziba władz powiatu słupskiego oraz gminy Słupsk. Leży na Pobrzeżu Koszalińskim, nad Słupią, przy trasie europejskiej E28, dawna siedziba książąt pomorskich. W latach 1975–1998 Słupsk był siedzibą władz administracyjnych województwa słupskiego. Jest członkiem Związku Miast Polskich. Według danych z 31 grudnia 2019, miasto miało 90 681 mieszkańców. Historycznie związane jest z Pomorzem Zachodnim. Patronem miasta jest bł. Bronisław Kostkowski.

Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1013. Prawa miejskie Słupsk otrzymał 20 sierpnia 1265 roku z rąk księcia gdańskiego Świętopełka II; przywilej został ponowiony 9 września 1310 roku przez margrabię brandenburskiego Waldemara. Po usamodzielnieniu się Pomorza Zachodniego stał się jedną z siedzib książęcych; w granicach państwa Gryfitów pozostał aż do jego rozbioru w czasie wojny trzydziestoletniej, gdy przeszło pod kontrolę Brandenburgii-Prus i jej państw-sukcesorów. Jeden z większych ośrodków przemysłowych pruskiej prowincji Pomorze. Od 1945 roku w granicach Polski.

Współcześnie Słupsk jest ośrodkiem usługowo-przemysłowym o znaczeniu ponadregionalnym, a także węzłem komunikacyjnym położonym na przecięciu dwóch dróg krajowych i dwóch linii kolejowych. Miasto skupia funkcje administracyjne i aktywność społeczno-gospodarczą w północno-zachodniej części województwa pomorskiego.

Słupsk – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz