Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Świętochłowice

Tłumaczenia Świętochłowice to nasza propozycja należąca do serwisu obejmującego większość miast w kraju. W obrębie naszego  serwisu przygotujemy Państwu translacje zwykłe, poświadczone i specjalistyczne. Zapraszamy Państwa do przesyłania dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej i oprogramowania Android. Jesteśmy do Waszych usług przez cały tydzień. Zapewniamy bezpłatne kalkulacje kosztów wykonania tłumaczenia.  Na każdą informację otrzymaną za pośrednictwem sieci udzielimy odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Biuro tłumaczeń online to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Świętochłowice

Tłumaczenia Świętochłowice
Tłumaczenia Świętochłowice

 

Zachęcamy do skorzystania z propozycji na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, jaki posiada w tej sferze ogromne doświadczenie, poparte wieloma latami działalności. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz także zrealizowane w sposób poprawny merytorycznie i estetyczne wizualnie. Zapraszamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Świętochłowice – notatka z Wikipedii:

Świętochłowice (wymowa i śl. Śwjyntochlowicy, niem. Schwientochlowitz) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Miasto leży nad rzeką Rawą, w południowej części Wyżyny Śląskiej – Wyżynie Katowickiej.

Jest to trzecie najgęściej zaludnione miasto w Polsce (3934,8 osób/km²), a jednocześnie najmniejsze z miast na prawach powiatu pod względem zajmowanej powierzchni – 13,31 km². Ustrój miejski Świętochłowice uzyskały z dniem 1 stycznia 1940 roku na mocy ustawy Sejmu Śląskiego z 10 lipca 1939 roku. Z powodu okupacji niemieckiej wprowadzono go w życie dopiero a niem 1 stycznia 1947 roku. Do intensywnego rozwoju miasta przyczynił się przemysł ciężki, głównie górniczy i hutniczy. Obecnie w wyniku procesu restrukturyzacji kopalnie węgla kamiennego zostały zlikwidowane. Do dziś na terenie Świętochłowic funkcjonuje dawna „Huta Florian”, obecnie jako część koncernu ArcelorMittal Poland. Jednym z najciekawszych zabytków na terenie miasta jest pochodzący z XIX wieku kościół św. Piotra i Pawła.

Według danych GUS z 31 grudnia 2017 roku miasto miało 50 385 mieszkańców.

Świętochłowice – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz