Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Zawiercie

Tłumaczenia Zawiercie to nasza oferta należąca do serwisu obejmującego większość ośrodków miejskich w kraju. W ramach naszego  serwisu dostarczymy Państwu przekłady zwykłe, przysięgłe i specjalistyczne. Agitujemy Państwa do przesyłania papierów za przyczyną poczty elektronicznej i aplikacji Android. Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez 365 dni w roku. Gwarantujemy darmowe wyceny kosztów przygotowania tłumaczenia.  Na każdą informację otrzymaną za pośrednictwem sieci odpowiemy w przeciągu 24 godzin. Biuro tłumaczeń online to wyjątkowy partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Zawiercie

Tłumaczenia Zawiercie
Tłumaczenia Zawiercie

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, który posiada w tej branży wielkie doświadczenie, poparte wieloma latami pracy. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, lecz również zrobione w sposób poprawny merytorycznie i estetyczne wizualnie. Zachęcamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Zawiercie – notatka z Wikipedii:

Zawiercie – miasto w Polsce położone w województwie śląskim, siedziba powiatu zawierciańskiego. Miasto, leżące na terenie historycznej Małopolski, jest zazwyczaj zaliczane do Zagłębia Dąbrowskiego ze względu na bliskość takich miast, jak Dąbrowa Górnicza czy Będzin oraz zbliżoną historię związaną z rozwojem przemysłu na tych ziemiach – w dużej mierze dzięki przebiegającej tędy Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.

Zawiercie położone jest w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, u źródeł Warty, które znajdują się w dzielnicy Kromołów, oraz Czarnej Przemszy w dzielnicy Bzów. Rzeki płyną początkowo jedną doliną, a następnie rozdzielone przez Kuestę Jurajską, zamieniają się w dopływy odpowiednio Odry i Wisły. Miasto leży zatem w dorzeczu dwóch głównych rzek Polski jednocześnie.

Przemysł ciężki (huta żelaza), szklarski (huta szkła produkująca kryształ) i odlewniczy (odlewnia żeliwa) oraz do niedawna przemysł włókienniczy.

Pod Zawierciem znajdują się pokłady rud ołowiu, cynku i srebra, a także pewne ilości uranu, które nie są eksploatowane. Kiedyś wydobywano także rudy żelaza i węgiel brunatny.

Zawiercie słynie jako „brama na Jurę”, jako że stanowi punkt wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Według danych z 31 stycznia 2019 r. miasto miało 48 599 mieszkańców.

Zawiercie – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz