Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia pisemne

2019-10-08 Protlumaczenia

Czym są wysokiej jakości tłumaczenia pisemne?

Tłumaczenia pisemne to niezwykle istotny element w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się je w działalności operacyjnej oraz rozwojowej. Nic więc dziwnego, że wiele firm poszukuje sprawdzonych dróg do ich pozyskania.

W owych poszukiwaniach można znaleźć wiele elementów wspólnych. Przekłady muszą być przygotowane w taki sposób, aby sprostały oczekiwaniom Odbiorców. Ewentualne błędy, czy nieścisłości mogą ograniczyć ich potencjał i sprawić, że na horyzoncie pojawią się kłopoty. W gąszczu problemów nie warto szukać kolejnych. Aby tego uniknąć wystarczy:

Jak uzyskać wiarygodne tłumaczenia pisemne ?

  • Wiedzieć, że nie zawsze najtańsze rozwiązanie jest najlepsze – jeśli kupujemy telewizor czy samochód to oprócz ceny zwracamy uwagę także na jakość. W translacjach pisemnych odgrywa ona także niemałą rolę. Jeśli tłumaczenie jest podejrzanie tanie to może się okazać, że będzie ono albo niezrozumiałe, albo na tyle źle przygotowane, że nie konieczne będą poprawki. W myśl zasady „chytry traci dwa razynie warto eksperymentować. Lepiej zamówić odrobinę droższe translacje i mieć przysłowiowy święty spokój.
  • Wybierać sprawdzonych Wykonawców – 20 lat doświadczenia w wieku 25 lat mają tylko nieliczni. Dotyczy to zwłaszcza aktorów, którzy w swoje roli wcielali się już jako dzieci. I choć nie podważamy kompetencji podmiotów, które dopiero co rozpoczęły swoją działalność to czasami lepiej jest zaufać Wykonawcom, którzy mają już jakiekolwiek portfolio.  Dotyczy to zwłaszcza tłumaczeń o znacznym stopniu skomplikowania i relatywnie szybkim terminie przygotowania.
  • Nie czekać z przekładami do końcowego deadline’u – tłumaczenia pisemne to usługa, która wymaga od jej Wykonawców dużego skupienia. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak choćby stres i praca pod presją czasu. Tej ostatniej nie lubi nikt z nas, a w jej efekcie łatwo o omyłki. Zlecania translacji nie powinniśmy dokonywać „za 5 dwunasta”. Jeśli wiemy, że dany dokument musi zostać przetłumaczony to już w momencie posiadania takiej wiedzy, powinniśmy zrobić z niej użytek.
Tłumaczenia pisemne
Tłumaczenia pisemne

 

Tłumaczenia pisemne stanowią stały element oferty naszego biura. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji językowej. Dokumenty do darmowej wyceny można przesłać tutaj

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz