Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia prawnicze Cieszyn

Tłumaczenia prawnicze Cieszyn to nasza oferta w temacie przekładów spod znaku Temidy. Do współpracy zapraszamy firmy oraz klientów indywidualnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu. Gwarantujemy najlepsze ceny i wsparcie na każdym etapie procesu translacyjnego. Nasz zespół tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem. Tłumaczenia prawnicze Cieszyn kierują swoją uwagę na:

Spis treści:

Tłumaczenia prawnicze – przekłady o charakterze prawniczym Cieszyn

 

Tłumaczenia prawne{Miasta}
Tłumaczenia prawne {Miasto

 

Cieszyn w Wikipedii:

Cieszyn (cz. Těšín, niem. Teschen, łac. Tessin) – miasto w południowej Polsce przy granicy z Czechami, w województwie śląskim, siedziba władz powiatu cieszyńskiego.

Dzieje Cieszyna sięgają IX w. i wiążą się z grodem słowiańskiego plemienia Golęszyców. Cieszyn otrzymał prawa miejskie pomiędzy 1217 a 1223 rokiem. Od końca XIII w. było ono centrum Księstwa Cieszyńskiego.

Współczesne administracyjne pojęcie „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części, będącego pod względem przestrzennym i społecznym, jedną całością, ośrodka miejskiego, którego część lewobrzeżna należy do Czech i nosi oficjalną nazwę Czeski Cieszyn. W przeciwieństwie do Czeskiego Cieszyna, dzielnice prawobrzeżne są dzisiaj jednolite etnicznie – ponad 96% ludności deklaruje narodowość polską. Charakterystyczna jest natomiast różnorodność religijna z wyznaniami rzymskokatolickim i luterańskim jako dominującymi.

Według danych na 31 grudnia 2017 r. polski Cieszyn liczy 34 876 mieszkańców, jego powierzchnia wynosi natomiast 28,61 km². Wspólnie obie części miasta zamieszkiwane są przez 59,5 tys. osób i zajmują 63 km².

Cieszyn na mapie:

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz