Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia prawnicze Nowy Targ

Tłumaczenia prawnicze Nowy Targ to nasza propozycja w temacie przekładów spod znaku Temidy. Do kooperacji zachęcamy firmy oraz klientów indywidualnych. Jesteśmy do waszej dyspozycji przez przez cały tydzień. Zapewniamy satysfakcjonujące ceny i wsparcie na wszystkich etapach procesu tłumaczeniowego. Nasz team reprezentują tłumacze z wieloletnim doświadczeniem. Tłumaczenia prawnicze Nowy Targ obejmują:

Spis treści:

Tłumaczenia prawnicze – przekłady o charakterze prawniczym Nowy Targ

 

Tłumaczenia prawne{Miasta}
Tłumaczenia prawne {Miasto

 

Nowy Targ w Wikipedii:

Nowy Targ (pełna nazwa: Królewskie Wolne Miasto Nowy Targ, łac. Novum Forum, Neoforum, niem. Neumarkt, słow. Nový Targ) – miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu nowotarskiego oraz gminy wiejskiej Nowy Targ. Główny ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala.

Miasto królewskie, położone w drugiej połowie XVI wieku w powiecie sądeckim województwa krakowskiego, należało do tenuty nowotarskiej. W latach 1975–1998 miasto należało do województwa nowosądeckiego.

Nowy Targ, potocznie zwany przez górali Miastem, jest historyczną stolicą Podhala. W okresie lokacyjnym miasto nosiło nazwę niem. Neumarkt, zaś w okresie zaboru austriackiego było nazywane przez miejscowych Żydów Naj-Mark (jid. ‏נײַ־מאַרק‎).

Liczący ponad 33 tys. mieszkańców Nowy Targ jest największym miastem Podhala.

Nowy Targ był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Nowy Targ uzyskał prawo składu w 1638 roku.

Nowy Targ na mapie:

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz