Darmowa
WYCENA
dokumentów

Wycena tłumaczeń

2020-07-10 Protlumaczenia

Wycena tłumaczeń to proces, który jest istotny z bardzo wielu względów. To właśnie od jej przebiegu uzależnione są Państwa decyzje, dotyczące wyboru odpowiedniego Wykonawcy przekładów. W tym krótkim tekście postaramy się przybliżyć tajniki wszelkich szacunków związanych z translacjami.

Na określenie kosztów przygotowania potrzebnych Państwu tekstów wpływa co najmniej kilka czynników. Warto je poznać, aby lepiej zrozumieć skąd się wzięła cena, którą przyjdzie Państwa zapłacić za gotowe tłumaczenia. Na wycenę tłumaczeń wpływają przede wszystkie takie aspekty jak:

Co wpływa na wycenę tłumaczeń ?

  • Kierunek tłumaczenia – wycena tłumaczeń oparta jest w dużej mierze o język na jaki lub z jakiego musimy przygotować niezbędny przekład. Tańszy w realizacji jest angielski, niemiecki, włoski, francuski czy rosyjski, a do najdroższych zaliczyć możemy norweski, szwedzki, fiński czy holenderski. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim powszechność filologów danego języka. W pierwszej z wymienionych grup tłumaczeniowych znajdziemy bardzo wielu specjalistów, w drugiej liczba ta jest diametralnie mniejsza.
  • Rodzaj tłumaczenia – jeśli chcecie Państwo zlecić przygotowanie tłumaczenia to pierwszej kolejności powinniście podjąć decyzję dotyczą wyboru jego formy. Za przekłady poświadczone będzie trzeba uiścić wyższą opłatę, gdyż jedna strona rozliczeniowa tego rodzaju translacji liczy jedynie 1125 znaków ze spacjami. Wartości tej nie można negocjować gdyż wynika oba bezpośrednio z aktualnie obowiązującego stanu prawnego. Jeśli chcecie Państwo za usługi językowe zapłacić mniej to warto się dowiedzieć, czy aby na pewno przekład musi zostać uwierzytelniony.
  • Szybkość realizacjiwycena tłumaczeń jest bardzo często uzależniona od czasu, w którym trzeba przygotować dany materiał. W przypadku gdy jest on krótki to może się okazać, że kalkulowana opłata będzie wyższa. Nie warto zatem czekać z przygotowaniem translacji na ostatnią chwilę Szczególnie dotkliwe dla naszego portfela może się okazać zlecanie większych partii materiałów na „przysłowiowe wczoraj”. Jeśli więc planujecie Państwo wizytę w biurze tłumaczeń, a brakuje Państwu czasu do dobrym wyborem będzie skorzystanie z przekładów online. W Wielu sytuacjach są one nie tylko łatwiej dostępne, ale i tańsze.

 

Wycena tłumaczeń online
Wycena tłumaczeń online

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz