Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia Piekary Śląskie

Tłumaczenia Piekary Śląskie to nasza propozycja przynależna do serwisu obejmującego większość ośrodków miejskich w Polsce. W obrębie naszego  serwisu przygotujemy dla naszych klientów translacje zwykłe, uwierzytelnione i techniczne. Zapraszamy osoby prywatne oraz firmy do dostarczania nam papierów za przyczyną maila i oprogramowania Android. Jesteśmy do Waszych usług przez 7 dni w tygodniu. Gwarantujemy niezobowiązujące wyceny kosztów przygotowania tłumaczenia.  Na każdą informację otrzymaną za pośrednictwem sieci odpowiemy w przeciągu 24 godzin. Protlumaczenia.pl to sprawdzony partner dla:

Spis treści:

Tłumaczenia Piekary Śląskie

Tłumaczenia Piekary Śląskie
Tłumaczenia Piekary Śląskie

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty na przekłady online. Protlumaczenia.pl to podmiot, jaki posiada w tej dziedzinie wielkie doświadczenie, poparte wieloma latami działalności. Nasze tłumaczenia są nie tylko tanie, ale również wykonane w sposób poprawny merytorycznie i nienaganne wizualnie. Zachęcamy do kontaktu pisemnego lub telefonicznego.

Piekary Śląskie – notatka z Wikipedii:

Piekary Śląskie (śl. Pjekary Ślůnske, hist.: Piekary Niemieckie, niem. Deutsch Piekar, 1939–1945 Scharley-Deutsch Piekar) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Piekary Śląskie wchodzą w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Miasto leży nad rzeką Brynicą, w północnej części Wyżyny Śląskiej.

Pierwsza wzmianka o Piekarach pochodzi z 1253 roku. Pierwsze zapisy nazwy wsi w dokumentach średniowiecznych brzmiały Pecare, a później Peccari theutonicale (1332 rok). W okresie międzywojennym do 1934 roku obowiązywała nazwa Wielkie Piekary (lub Piekary Wielkie); 1 kwietnia 1934 roku Wielkie Piekary połączono z Szarlejem w gminę Szarlej-Wielkie Piekary, po czym 3 września 1935 roku nazwę zmieniono gminy na Piekary Śląskie. W latach 1939–1945 przywrócono podwójną nazwę gminy w niemieckiej wersji językowej – Scharley-Deutsch Piekar.

Miejscowość posiada ustrój miejski od 1 stycznia 1940 roku, który z powodu okupacji niemieckiej został wprowadzony w życie dopiero dnia 13 lutego 1947 roku z mocą wsteczną od 1 stycznia 1947 roku. Piekary Śląskie są od XVII wieku ośrodkiem pielgrzymkowym oraz jednym z głównych w Polsce ośrodków kultu maryjnego z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Miasto uznawane jest przez wielu za duchową stolicę Górnego Śląska.

Według danych GUS z 31 grudnia 2018 roku miasto liczy 55 299 mieszkańców, powierzchnia zajmuje 39,98 km²; a gęstość zaludnienia wynosi 1383 osób/km².

Piekary Śląskie – widok z satelity:

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz