Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia prawnicze Czerwionka-Leszczyny

Tłumaczenia prawnicze Czerwionka-Leszczyny to nasza propozycja z zakresu translacji spod znaku Temidy. Do współpracy zachęcamy firmy i osoby prywatne. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez przez cały tydzień. Zapewniamy najlepsze ceny i wsparcie na każdym etapie procesu tłumaczeniowego. Nasz zespół reprezentują filolodzy z dużym doświadczeniem. Tłumaczenia prawnicze Czerwionka-Leszczyny kierują swoją uwagę na:

Spis treści:

Tłumaczenia prawnicze – przekłady o charakterze prawniczym Czerwionka-Leszczyny

 

Tłumaczenia prawne{Miasta}
Tłumaczenia prawne {Miasto

 

Czerwionka-Leszczyny w Wikipedii:

Czerwionka-Leszczyny (śl. Czyrwjůnka-Leszczyny; do 31 grudnia 1991 Leszczyny) – miasto w Polsce położone w województwie śląskim, w powiecie rybnickim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Czerwionka-Leszczyny.

27 maja 1975 r. do miasta Leszczyny (prawa miejskie 1962) włączono miasto Czerwionka (prawa miejskie 1962), zachowując tym samym nazwę i ciągłość prawną miasta Leszczyny, a równocześnie likwidując miasto Czerwionka. 1 stycznia 1992 r. nazwę miasta Leszczyny zmieniono na Czerwionka-Leszczyny. Z formalnoprawnego punktu widzenia Czerwionka-Leszczyny nie jest więc miastem powstałym przez połączenie miast Czerwionki i Leszczyny, lecz kontynuacją miasta Leszczyny (do którego włączono Czerwionkę), a zmiana nazwy w 1992 r. na Czerwionka-Leszczyny jest zaledwie uwypukleniem dwoistego charakteru tego miasta a posteriori (obie części są podobnej wielkości).

Według danych z 30 czerwca 2016 roku miasto liczyło 28 283 mieszkańców.

Czerwionka-Leszczyny na mapie:

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz