Darmowa
WYCENA
dokumentów

Jakie tłumaczenia były najpopularniejsze w 2020 roku ?

2021-01-07 Protlumaczenia

Styczeń to dobry czas by podsumować jakie tłumaczenia były najpopularniejsze w 2020 roku.  A, że miniony rok był specyficzny, nie trzeba nikogo przekonywać. Pandemia koronawirusa odcisnęła spore piętno na życiu każdego z nas. Zmienił się również nieco rynek przekładów pisemnych.

Nasi klienci przesyłali do nas bardzo różne dokumenty. I choć ogólne trendy pozostały takie same jak zawsze to do realizacji doszło nam sporo tłumaczeń, o których nikt by wcześniej nie pomyślał. Naszym zdaniem zmiany do których doszło będą się utrzymywać. Warto o nich wspomnieć bo są one niejako obrazem naszego zachowania, w odniesieniu do zastanej rzeczywistości. Do najpopularniejszych przekładów podczas minionych 365 dni zaliczyć mogliśmy:

Jakie tłumaczenia były najpopularniejsze w 2020 roku ?

  • Tłumaczenia samochodowe – rynek pojazdów wtórnych to nadal łakomy kąsek dla wielu fanów motoryzacji. Nic więc dziwnego, że sprowadzają oni swoje pojazdy z zagranicy i potrzebują tłumaczeń. Kierunki importu samochodów oraz motocykli od lat pozostają takie same. Są to przede wszystkim kraje Europy Zachodniej takie jak: Niemcy, Holandia czy Francja. Nie inaczej było i w roku 2020. Pomimo ograniczeń związanych z przemieszczaniem się nadal wiele osób wyjeżdżało zagranicę po swoje własne dwa lub cztery kółka.
  • Tłumaczenia świadectw i dyplomów – świat tak w trakcie jak i po pandemii COVID-19 nigdy już nie będzie taki sam. To stwierdzenie dotyczy nie tylko naszego życia prywatnego, ale i sfery zawodowej. W obliczu zamknięcia gospodarek wiele osób postanowiło znaleźć nowe zajęcie i wyruszyło w poszukiwaniu pracy do innego kraju. Siłą rzeczy w 2020 roku zanotowaliśmy większe niż w minionych latach zapotrzebowanie na tłumaczenia dyplomów i certyfikatów. Wśród kierunków wyjazdowych dominowali nasi zachodni sąsiedzi oraz Wielka Brytania i Skandynawia.
  • Tłumaczenia zaświadczeń o COVID – 19 – prawie wszystkie kraje Europy wprowadziły ograniczenia dotyczące ruchu transgranicznego. Chcąc gdzieś wyjechać trzeba się okazać specjalnym zaświadczeniem potwierdzającym negatywny wynik testu na COVID – 19. W zależności od destynacji musi być ono przetłumaczone na daną mowę. Wzmożona ilość tego typu tłumaczeń odnotowaliśmy pod koniec 2020 roku i trwa ona do teraz.

 

Jakie tłumaczenia były najpopularniejsze w 2020 roku ?
Jakie tłumaczenia były najpopularniejsze w 2020 roku ?

 

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz