Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia prawnicze Chełm

Tłumaczenia prawnicze Chełm to nasza propozycja z zakresu przekładów spod znaku Temidy. Do współpracy zapraszamy przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu. Zapewniamy atrakcyjne ceny i wsparcie na każdym etapie procesu translacyjnego. Nasz zespół reprezentują osoby z dużym doświadczeniem. Tłumaczenia prawnicze Chełm kierują swoją uwagę na:

Spis treści:

Tłumaczenia prawnicze – przekłady o charakterze prawniczym Chełm

 

Tłumaczenia prawne{Miasta}
Tłumaczenia prawne {Miasto

 

Chełm w Wikipedii:

Chełm (biał., ukr., ros. Холм Chołm, niem. Cholm) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Leży 42 km od granicy z Białorusią i 27 km od granicy z Ukrainą w pobliżu przejścia granicznego w Dorohusku. Leży nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu, jest trzecim co do liczby ludności miastem w województwie.

Chełm położony jest na terenie historycznej Rusi Czerwonej. Miasto królewskie lokowane w 1392 roku, do czasu rozbiorów położone w województwie ruskim. Należało do starostwa chełmskiego w 1570 roku. Chełm uzyskał prawo składu w 1541 roku. Miasto rządowe Królestwa Kongresowego, położone było w 1827 roku w powiecie chełmskim, obwodzie krasnostawskim województwa lubelskiego. Stolica historycznej ziemi chełmskiej, guberni chełmskiej, województwa chełmskiego 1975–1998 i kilkakrotnie powiatu.

Miasto wyróżnia się bogatą historią dawnego styku trzech kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej.

Według danych z 30 czerwca 2019 Chełm w granicach administracyjnych liczył 60 217 mieszkańców (stan na II półrocze 2019 r.).

Chełm na mapie:

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz