Darmowa
WYCENA
dokumentów

Tłumaczenia prawnicze Czechowice-Dziedzice

Tłumaczenia prawnicze Czechowice-Dziedzice to nasza oferta z zakresu przekładów spod znaku Temidy. Do kooperacji zapraszamy przedsiębiorstwa i klientów indywidualnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez przez cały tydzień. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i wsparcie na wszystkich etapach procesu translacyjnego. Nasz zespół reprezentują filolodzy z wieloletnim doświadczeniem. Tłumaczenia prawnicze Czechowice-Dziedzice kierują swoją uwagę na:

Spis treści:

Tłumaczenia prawnicze – przekłady o charakterze prawniczym Czechowice-Dziedzice

 

Tłumaczenia prawne{Miasta}
Tłumaczenia prawne {Miasto

 

Czechowice-Dziedzice w Wikipedii:

Czechowice-Dziedzice (niem. Czechowitz-Dzieditz, Czechowitz-Dziedzitz; do 21 listopada 1958 Czechowice) – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie bielskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Czechowice-Dziedzice; miasto leży na Śląsku Cieszyńskim w aglomeracji bielskiej.

Miasto powstało w 1951 (de facto w 1941) pod nazwą Czechowice (do 1958) z połączenia wsi Czechowice i wsi Dziedzice, których historia sięga średniowiecza. Dziedzice od końca XIX w. rozwijały się też jako węzeł kolejowy oraz ośrodek przemysłu. Współcześnie oprócz Czechowic i Dziedzic częściami miasta są m.in. Lipowiec, Ochodza, Olszyna, Renardowice, Żebracz i kilka mniejszych osiedli.

Czechowice-Dziedzice stanowią ośrodek przemysłowy z kopalnią węgla kamiennego, walcownią metali, fabryką zapałek, fabryką sprzętu elektrotechnicznego oraz rafinerią.

Według danych z 2017 r. miasto miało 35 631 mieszkańców. Pod względem liczby ludności jest to trzecie największe miasto w Polsce niebędące siedzibą powiatu (po Rumi i Knurowie) oraz największe miasto niepowiatowe na terytorium gminy miejsko-wiejskiej.

Czechowice-Dziedzice na mapie:

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub
Napisz