Darmowa
WYCENA
dokumentów

Czas oczekiwania na tłumaczenia

2019-04-02 Protlumaczenia

Czas to ważny składnik naszej egzystencji. Uzależnionych jest od niego cały szereg składowych. Wielokrotnie zastanawiamy się nad tym, czy zdążymy wykonać jakieś zadanie czy dojechać gdzieś na bez spóźnienia. Podobnie sprawy wyglądają z tłumaczeniami. Bardzo często są one potrzebny na ostatnią chwilę.

Bez okazania się nimi możemy nie tylko napędzić sobie problemów, ale również utracić rodzące się okazje. Przekłady pisemne wykorzystywane są podczas wielu naszych aktywności. Wiele osób potrzebuje ich do załatwiania tematów firmowych lub w kwestiach związanych z edukacją. W tematach o charakterze nagłych pomocą służy Państwu nasze biuro tłumaczeń. Okres oczekiwania na tłumaczenia wynosi:

Czas oczekiwania na tłumaczenia. Ile czasu potrzebujemy na wykonanie przekłady pisemnego ?

  • 1 – 2 dni robocze – przekłady o objętości do 7 stron rozliczeniowych realizujemy nieomal natychmiast. Warto więc dostarczyć nam swoje dokumenty i poczekać na określenie terminu przygotowania tłumaczenia. W sprawach niecierpiących zwłoki prosimy o poprzedzenie wysyłki informacją telefoniczną. Taki stan rzeczy sprawi, że wgląd w Państwa dokumenty nastąpi tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Czas oczekiwania na translację zależy w dużej mierzy od kierunku tłumaczenia. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że na szwedzki, norweski czy też niderlandzki lub czeski przyjdzie Państwu zaczekać nieco dłużej.
  • 3 – 5 dni roboczych – tłumaczenia o objętości powyżej 7 stron rozliczeniowych przygotowywane są w przeciągu maksymalnie jednego tygodnia roboczego. Możemy jednak proces ich powstania przyspieszyć. Przy okazji zlecania przekładów o większej objętości warto przekazań nam jak najwięcej szczegółów dotyczących danego tekstu. Podanie literatury źródłowej czy przesłanie wcześniej wykonanych przekładów wpłynie pozytywnie na użyte słownictwo i ogólny poziom tłumaczenia. W tym kontekście mamy na myśli zwłaszcza przekłady techniczne i medyczne.
  • Powyżej 10 dni roboczych – niektóre z dokumentów są niezwykle skomplikowane w swojej warstwie słownej oraz graficznej. Zawierają one szereg schematów, a leksykalnie ich poziom wykracza daleko poza standard. Siłą rzeczy trzeba więc na ich przygotowanie poświęcić nieco więcej zasobów czasowych. Tego typu sytuacja może pojawić się przy tłumaczeniach o większym stopniu skomplikowania.
Czas oczekiwania na tłumaczenia
Czas oczekiwania na tłumaczenia

 

To ile czasu będzie potrzebne na dane tłumaczenie jest kwestią niezwykle płynną. Bez obejrzenia Państwa dokumentów nie będziemy w stanie dokładnie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Zapraszamy zatem do kontaktu z naszą firmą. Z chęcią określimy ramy czasowe, w których mieścić się będzie Państwa przekład.

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz