Darmowa
WYCENA
dokumentów

Koszt tłumaczenia 1 strony dokumentu

2021-02-12 Protlumaczenia

Wielu klientów zadaje nam pytanie jaki jest koszt tłumaczenia 1 strony dokumentu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie udzielić im prawidłowej odpowiedzi. Wpływ na taki stan rzeczy ma bardzo wiele czynników.

Przekłady pisemne są bowiem uzależnione od szeregu kwestii, które dziś postaramy się omówić. W trakcie rozmów z odbiorcami naszych usług pada szereg pytań pomocniczych, które mają za zadanie określenie kosztów tłumaczenia. Warto wcześniej przygotować sobie na nie odpowiedź, aby nie poczuć się zawiedzionym. Do najczęstszych wątpliwości, które trzeba rozwiać zaliczyć możemy:

Koszt tłumaczenia 1 strony dokumentu

  • Pytanie o rodzaj tłumaczeniakoszt tłumaczenia 1 strony dokumentu zależy od tego czy dany przekład my być translacją uwierzytelnioną, czy też zwykłą. Warto więc od razu zapytać strony oczekującej tłumaczenia o jej wymagania. Jeśli musimy załatwić jakąś sprawę w urzędzie to potrzebny nam będzie tekst poświadczony, w przeciwnym razie może wystarczyć zwykłe przełożenie dokumentu na dany język. Wpływ na cenę przygotowania translacji ma tu przede wszystkim rozmiar jednej strony rozliczeniowej. W przypadku tłumaczeń przysięgłych liczy ona jedynie 1125 znaków, co znacząco podwyższa koszty.
  • Pytanie o czas przygotowania – czasami każdego z nas spotykają takie sytuacje życiowe, że translacje potrzebne są na zaraz. Dobrym przykładem są w tym przypadku tłumaczenia testów na obecność koronawirusa. Dokument, które w zasadzie jest w tej chwili niezbędny do podróży zagranicę ma jedynie określony termin ważności. Jeśli więc jego przekład jest Państwu potrzebny „na za dwie godziny” to trzeba liczyć się z tym, że jego lokalizacja może być droższa. Lepiej więc zgłosić się do biura tłumaczeń od razu po otrzymaniu negatywnego wyniku.
  • Pytanie o charakter tekstu – tłumaczenie jest tłumaczeniu nierówne. Wiedzą o tym zwłaszcza Ci z Państwa, którzy mają na co dzień do czynienia z przekładami specjalistycznymi. Czasami są one na tyle skomplikowane, że praca nad ich przygotowaniem pochłania długie godziny. Jeśli do tego translacje potrzebne są w trybie pilne to również należy spodziewać się, ze kosztować będą więcej. Taki trend panuje nie tylko w naszym biurze tłumaczeń, ale i w większości firm, które zajmują się tłumaczeniami.

 

Koszt tłumaczenia 1 strony dokumentu
Cena tłumaczenia 1 strony dokumentu

 

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się jaki jest koszt tłumaczenia 1 strony dokumentu jest jego wysyłka na naszego maila. Wycena nic nie kosztuje, a pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości.

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz