Darmowa
WYCENA
dokumentów

Najważniejsze kierunki tłumaczeń

2019-08-01 Protlumaczenia

Tłumaczenia są obecne we współczesnym świecie, a ich rola wydaje się z roku na rok coraz większa. Globalizacja, a wraz z nią swobodny przepływ dóbr oraz usług sprawia, że są one pomostem łączącym ludzi z różnych krajów.

Bez przekładów, tak pisemnych jak i ustnych, biznes utkwiłby w martwym punkcie. Firmy skazane na prowadzenie działalności jedynie na rodzimych rynkach i zamykałyby się na nowe perspektywy. Wśród różnego rodzaju translacji warto wyróżnić te najpopularniejsze. Zaliczamy do nich:

Najważniejsze kierunki tłumaczeń

  • Tłumaczenia angielskiego – językiem angielskim posługuje się wielu mieszkańców naszej planety. Widać to szczególnie na przykładzie przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Współcześni kilkulatkowie znają podstawowe zwroty w języku Szekspira, a ich edukacja językowa rozpoczyna się już w przedszkole. Angielski w biznesie ma takie same znaczenie jak słońce procesie fotosyntezy. W mowie tej sporządzane są instrukcje obsługi, certyfikaty oraz zaświadczenia o szereg innych dokumentów o dużym znaczeniu. Nie dziwi zatem fakt, że przekłady angielskiego cieszą się niesłabnącą popularnością.
  • Tłumaczenia niemieckiego – zawiłe relacje Polaków z Niemcami nie wpływają znacząco na ich stosunki handlowe. Po roku 1990, kraj którego stolicą jest Berlin stał się dla nas jednym z ważniejszych partnerów gospodarczych. Z Niemiec nie tylko importujemy pojazdy, ale również sprzedajemy tam produkty spożywcze, a nawet nowoczesne technologie. W każdej z tych czynności istotne są przekłady niemieckiego. Bez ich użycia nie bylibyśmy w stanie ani wyrazić swoich intencji, ani sformalizować nawiązanych kooperacji.
  • Tłumaczenia francuskiego – w okresie zaborów Francja była jednym z ulubionych kierunków wyjazdowych naszych rodaków. Nad Sekwaną osiadła spora część naszych poetów, muzyków, naukowców oraz myślicieli. I choć dziś nadal lubimy wyjeżdżać do Francji to powody takich decyzji są zupełnie inne. Według naszej opinii to właśnie Paryż, a nie Bruksela jest stolicą dzisiejszej Europy. Polskie firmy chętnie szukają tam swoich szans na rozwój, a w ślad za powyższym chętnie korzystają z przekładów francuskiego.
  • Tłumaczenia rosyjskiego – językiem rosyjskim w sposób komunikatywny posługuje się większa część dzisiejszych 50, 60 i 70 latków. Obecnie rosyjski ustąpił miejsca językowi angielskiemu. Taki stan rzeczy nie osłabił jednak jego roli w przejawianiu wszelkich inicjatyw gospodarczych. Po rosyjsku napisanych jest wiele dokumentów, które wymagają przeprowadzenia odpowiednich lokalizacji.
Najważniejsze kierunki tłumaczeń
Najważniejsze kierunki tłumaczeń

Najważniejsze kierunki tłumaczeń potrzebują kompetentnych Wykonawców. Zapraszamy zatem do kontaktu z naszym teamem. Zapewniamy konkurencyjne ceny, ekspresową realizację oraz miłą obsługę.

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz