Darmowa
WYCENA
dokumentów

Nazwa i logo Protłumaczenia

2021-01-29 Protlumaczenia

Nieraz sami zastanawialiśmy się skąd wzięła się nazwa i logo Protłumaczenia. Nie ma w tym nic dziwnego skoro ludzka pamięć bywa zawodna, a czas upływa nieubłaganie. W końcu to już prawie 10 lat, od kiedy istnieje nasza firma.

Aby więcej nie mieć tego typu dylematów, dziś postanowiliśmy spisać, co leżało u podwalin naszej nazwy oraz znaku graficznego. Niewątpliwy wpływ, tak na graficzny wyróżnik jak i określenie samego przedsiębiorstwa miało wiele czynników. Do najważniejszych zaliczyć możemy z pewnością:

Geneza nazwy i logo Protlumaczenia.pl

  • “Pro” wyraża chęć stania się dobrym biurem tłumaczeń – nazwa i logo przedsiębiorstwa zawiera słowo „pro”, co świadczy, że już na stracie postawiliśmy na profesjonalizm. A, że przy tłumaczeniach najważniejsza jest kadra filologów to od samego startu postanowiliśmy zachęcić do kooperacji najlepszych specjalistów. Proces ten udał się w 100 % i dziś kooperujemy z blisko setką specjalistów z ponad 40 języków obcych.
  • Globus zamiast literki „o” – gdyby spojrzeć na nasze logo to od razu rzuca się w oczy symbolika kuli ziemskiej, która nawiązujemy do bogatej oferty biura tłumaczeń. Nie ma tutaj akurat nic przesadzonego. Protłumaczenia obsługują ponad 120 kierunków translacji i wszystkie rodzaje przekładów. Nasi klienci mogą zlecić nam translacje zwykłe, przysięgłe oraz specjalistyczne. Symbolika kuli ziemskiej wyraża także naszą pasję do podróży oraz sugeruje, że każdy klient znajdzie u nas to, czego potrzebuje.
  • Nazwa z końcówką „PL” – przez pandemię Internet opanował wszystkie dziedziny naszego życia. Za pośrednictwem sieci pracujemy zdalnie, uczymy się oraz uczestniczymy w wielu różnorodnych wydarzeniach. Taki scenariusz przewidzieliśmy wiele lat temu. I choć dalecy byliśmy od wieszczenia problemów związanych z koronawirusem to zdawaliśmy sobie sprawę z potęgi nowoczesnych technologii. W roku 2021 mało kto sam wybierze się na spotkanie z wybranym filologiem. Nazwa i logo Protłumaczenia ma więc końcówkę „PL”, co jest wyrazem zachęty do skorzystania z jej usług online. Nasze biuro tłumaczeń zaprasza do przesyłania zapytań o przekłady pisemne. Z przyjemnością odpowiemy na każdego maila.

 

Nazwa i logo biura tłumaczeń
Nazwa i logo biura tłumaczeń

Masz pytania? Zadzwoń 501-32-7777 lub

Napisz